Programlar

Positive Pilates Reformer İzmir Bornova

Reformer

Reformcu genel güç, esneklik, koordinasyon ve denge dahil olmak üzere Pilates’in tüm ünlü çıkarlarını sunar. Bunlar sırayla daha iyi duruş, zarif, etkili hareket gibi günlük yaşam iyileştirmelerine ve sırt ağrısı gibi fiziksel dengesizliklerle ilişkili ağrıların hafifletilmesini sağlar.

Reformer, kuvvet artırabilmek için esnekliği artırmak için harika olan tam menzil hareketini karşılayacak kadar büyüktür. Bacaklar veya kollar ile yayların, taşıyıcıların ve vücut ağırlığının direncine karşı itme ve çekme genel olarak kuvvet yaratmaktır. Egzersizler, güçlü kemikler oluşturmak için yeterli direniş ve hareket çeşitliliği sağlar.

Positive Pilates Reformer İzmir Bornova

Hamile Pilatesi

Pilates, bedenin dengede tutulmasına, omurgayı desteklemeye yardımcı olan, nefes tekniklerinden yararlanan ve kaslar üzerine yoğunlaşan bir egzersiz programı.

Hamilelik döneminde vücudun ağırlık merkezi her geçen gün değişir. Zamanla uterus daha fazla büyüdüğü için beldeki boşluk da artar. Boşlukla birlikte öne doğru ilerleyen karın omurganın bozulmasına neden olur. Hamile pilatesi aslında bu duruma bağlı bel ve sırt ağrılarının yanı sıra omurga problemlerini de en aza indirir.